Logo Cyklisté vítániCyclists Welcome
 EN 

Jak vybrat kolo a Jak pečovat o Vaše kolo? Inspirujte se na blogu Decathlonu...

5/19/2021

Jak vybrat kolo a Jak pečovat o Vaše kolo? Inspirujte se na blogu Decathlonu...

Decathlon je francouzská firma, která se zabývá vývojem, výrobou a prodejem sportovního vybavení.

Decathlon je francouzská firma, která se zabývá vývojem, výrobou a prodejem sportovního vybavení. Jedinečnost Decathlonu spočívá zejména v tom, že jeho sortiment se skládá převážně z výrobků, které vznikají – od návrhu přes vývoj a v některých případech až po samotnou výrobu – pod jeho střechou. Hotové výrobky se testují nejen ve vlastních laboratořích, ale i v reálných podmínkách daného sportu ve spolupráci s experty, profesionálními sportovci i dobrovolníky z řad cílových uživatelů. Pro účely vývoje a testování nových výrobků vybudoval Decathlon ve Francii několik specializovaných center. Ve městě Lille se například nachází ústředí a vývojové centrum cyklistické značky Btwin, továrna, v níž se montuje část kol z její produkce, a největší cykloprodejna celého řetězce.

Právě díky tomu, že má Decathlon celý výrobní proces od počátečního nápadu přes vývoj, testování, výrobu a logistiku až po prodej ve vlastních prodejnách plně ve své režii, má pod kontrolou také své náklady a může tak ceny výrobků držet na nejnižší možné úrovni.

Hlavní poslání Decathlonu vyjadřuje jeho motto „Sport for all, all for sport“ – tedy „Sport pro všechny, vše pro sport”. Jeho cílem je zpřístupnit sport co největšímu počtu lidí nejen prostřednictvím příznivých cen, ale také díky unikátnímu konceptu svých prodejen. Ty jsou charakteristické přátelským prostředím, možností vyzkoušet většinu výrobků přímo na místě a personálem tvořeným aktivními sportovci. Zakladatel Decathlonu Michel Leclercq rád říkával: „Chceš-li zákazníkovi co nejlépe poradit, jdi si s ním zasportovat.” A platí to dodnes – v Decathlonu nenarazíte na „prodavače“, ale na sportovní poradce, kteří se s vámi rádi podělí o vlastní zkušenosti s výrobky, které často vyzkoušeli na vlastní kůži.

Sháníte nové kolo, náhradní díly, cyklistické vybavení, oblečení nebo příslušenství na kolo?
Decathlon nabízí v sekci cyklistika produkty téměř pro všechny formy cyklistiky, které vynikají v poměru cena/kvalita. Na Decathlon Blogu v kategorii Cyklistika navíc naleznete užitečné rady a tipy, například: jak vybrat to správné kolo, jak pečovat o své kolo nebo jak se správně stravovat a pít během vašich cyklistických vyjížděk a mnoho dalšího.

Pokud ještě váháte s nákupem kola, na nic nečekejte, a počítejte, že si na kolo budete muset počkat, proč? Přečtěte si více o dopadech pandemie na cykloprůmysl. „Dopad můžeme očekávat také v servisech jízdních kol, které nemusí mít včas dostatek náhradních dílů. Na závěr je důležité zmínit i dobrou zprávu: boty, helmy a textil, stejně jako doplňky k jízdnímu kolu, by měly být dostupné v průběhu celé sezony bez závažnějších problémů. Pokud letos plánujete pořizovat nové kolo a Váš vysněný model je skladem, doporučuji s nákupem neváhat.“

Napsali o nás: https://blog.decathlon.cz/cykliste-vitani-zaruka-kvality-na-vasich-cyklotoulkach/